Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoli dotazem

Blog

Rukodílna / Nezařazené  / Ta třešeň tančí, mami!
spring-604210_1920

Ta třešeň tančí, mami!

Poznání stromů

Je to rok zpátky co jsme se vrátili ze Semináře Poznání stromů a kluci se na nás vrhli : „A co jste nám přivezli??? “

Vzala jsem kluky, požádala je aby si lehli na zem a pokusili se vnímat zvuk tělem. Začala jsem různě hýbat právě přivezenou zvonkohrou, kterou jsme na semináři vyrobili z ozvučných dřívek.

Je to jako by mi po těle tančila radostná energie, od nohou až k hlavě“ komentoval svoje vnímání starší, tehdy asi 6,5 letý syn. Mladší skoro 4 letý opakoval po starším bráchovi. Potvrdila jsem mu jeho vnímání a on zkonstatoval:  Takže, ta třešeň tančí, mami!“

A měl pravdu. Na semináři jsme řezbářským nožíkem vyráběli ozvučná dřívka z různých dřevin, navnímávali jejich energie a poté z nich vyráběli zvonkohru. My jsme si vybrali právě třešeň a syn její energii charakterizoval úplně přesně.

DSC_3236

A proč právě třešeň?

Inspirujeme se v různých směrech, které s námi souzní a ohledně energie dřeva to je také antroposofie. A ta mimo jiné říká, že k prvnímu sedmiletí dítěte patří právě energie třešně a tato dřevina patří k planetě Měsíci. Měsíc je planeta, pod jehož vlivem se nachází právě dítě v prvním sedmiletí.Třešeň je dřevo spojené s orgánem kůže, která tvoří ochranu.Energeticky obaluje tělo a posiluje pocit bezpečí, proto je vhodná pro děti.

Je tedy fajn, aby dítě mělo v tomto období umožněný kontakt právě s touto dřevinou.

Dřevo můžeme cítit v těle a skrze toto vnímání můžeme být spojeni s kosmem. Různí lidé potřebují různé dřevo, toto je jen takový obecný návod, kterého se může držet úplně každý.

Chcete tedy pro své dítě také nějaký kousek z třešně? Ozvěte se a my vám poradíme. >>>

Katka Venzarová

www.venzarovi.cz

admin

No Comments

Post a Comment