Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoli dotazem

Blog

Rukodílna / Nezařazené  / O energii, kterou získáváme z dřevin
background-84678_1920

O energii, kterou získáváme z dřevin

Proč se lidé odpradávna obklopují dřevěným nábytkem? Protože dřeva bylo všude hodně, bylo dostupné a dobře se zpracovávalo. Ano, to všechno jsou jistě pádné důvody. Ale nejsou všechny. Jaké další důvody lidi vedly k tomu, aby si doma vytvářeli krásný nábytek? Nabízím vám dnes několik důvodů k zamyšlení. Mohou to bý spíše intuitivní důvody.

Energie

Stromy přijímají, jako živoucí organismus na naší planetě, spoustu energie ze svého okolí. Přijímají sluneční záři, vesmírnou energii a také energii z vody. Z deště nebo z podzemních vod. A také z okolních rostlin a zeminy. Jsou energií nabité.

Mluvím o energii. Co to však ona energie je? Dá se uchopit? Jistě. Dá se uchopit i vnímat. Můžete ji sami vidět i cítit. Je to životní energie, která provází každého tvora nebo rostlinu na světě. Je to životní energie, která umožňuje rostlinám růst a bytostem se rodit. Je to energie, kterou si doplňujeme během spánku. Je to ta přirozená energie, která nás oživuje. 

person-804035_1280

Energii můžeme definovat jako auru. Něco, co člověka (a nejen jeho, ale vše živé) provází po celý čas. Může být pozitivní a může být negativní. Negativní energii poznáte na míle daleko. Taková energie, když se k vám přiblíží, vám vysaje tu vaši pozitivní. Otráví vás a stresuje. Znáte to. Jistě na podobně naladěné osoby narazíte minimálně jednou za týden, ne-li za den!

A jak poznáte energii pozitivní? To není třeba popisovat. Myslím, že poznáte. Rozesmátá tvář milující ženy může být onou pozitivní energií. Taková váš potěší a naladí.

girl-872149_1920

Jak do toho zapadají dřeviny? Strom byl živý, a když se pokácí, jeho energie nezmizí. Zůstává v letokruzích, ukrytá ve vůni nebo v pocitu z doteku. Strom nedokáže okamžitě zastavit stres a nechat vás spočinout. Neumí pláč proměnit v radost. Strom předává pomalu a tiše. Stačí se obklopit pozitivně nabytými dřevinami ve svém okolí a  vy ucítíte, že se vám postupně mění nálada. Nebude to hned, okamžitě, jak jsme zvyklí všechno, v dnešním uspěchaném světě, mít. Bude to pozvolnější, ale mnohem trvalejší.

Vezměte si například jasanové dřevo. Jasan je velmi krásný a statný strom. Je považován jako sluneční dřevina, protože patří právě k planetě Slunci. Jeho energie usměrňuje tu lidskou zvláštním způsobem. Ovlivňuje vůli, připravenost a otevřenost novému. Harmonizuje a otevírá zábrany. Dokáže sbližovat. Ne nadarmo je tato dřevina oblíbenou při tvorbě krásných konferenčních stolů do zasedacích místností. Spojuje názory a především lidi.

Jak to máte vy s dřevem u vás doma? Rádi byste také takovou energii k vám domů?

Inspirujte se tady a my vám to vyrobíme. >>>

Honza

 

admin

No Comments

Post a Comment